נועה בנתור
זמרת, יוצרת, מרצה

אודות המרצה:

נועה בנתור היא זמרת- יוצרת, אלבומה החדש והרביעי ייצא ב2020 – פעם ראשונה שירים בעברית. בעבר הופיעה עם סוזן וגה, אסף אבידן ובפסטיבלים בארה"ב. נועה חלתה בסרטן השד בגיל 31, ממש עם צאת אלבומה השני, וכעבור שנתיים המחלה חזרה. במהלך הטיפולים השניים, כתבה נועה את השירים לאלבומה החדש המספקים מבט אותנטי וחשוף להתמודדות, לכאב הפיזי והרגשי.

הרצאות קרובות של נועה בנתור:

אודות ההרצאה:

נושא ההרצאה: על יצירה מתוך עולם של קושי

"תפקידו של האמן הוא ליצור את השמש בשעה שאיננה." (רומן רולן)

כל אדם חולם על הרגע שבו, לאחר כל העבודה הקשה, תפתח בפניו הדלת וההצלחה תעמוד שם מולו.
זרועותיה פתוחות והיא מזמינה אותך סוף סוף, לצאת איתה לדרך. אבל מה היה קורה, אם ברגע ההוא ממש, כשאתה מביט ישר בפניה של ההצלחה – היה עליך לעצור הכל, לדחות את ידה המושטת, לוותר על ההזמנה לה חיכית כל חייך ולצאת למאבק על חייך?

"מזל סרטן" הוא סיפורה האישי והאמיץ של היוצרת נועה בנתור על התמודדות עם מחלת הסרטן באמצעות ובגלל היצירה. בהרצאה, חושפת נועה את התהליך המתקיים באופן סימולטאני, בין חובת הטיפול בגוף לחשיבות קיום הנפש. ההרצאה מעלה שאלות רבות ובניהן: להיכן לתעל את הכאב, הפחדים, השאלות והכעס? האם היצירה מגיעה מהעולם אלי או ממני אל העולם? היכן מסתיימים הרחמים העצמיים ומתחילה העבודה על האמת הבוערת בי? ומעל הכל, האם, בתוך כל הרעש הקיים כבר- עלי להוסיף ולומר את מה שיש לי, או דווקא עכשיו עלי לשתוק ולהקשיב? סיפורה האישי של נועה מבקש להעניק השראה לכל אדם המגיע לצומת דרכים, המתמודד עם המקומות הנמוכים והקשים שבו, השואל את השאלות ומחפש את הדרך לצאת אל העולם.
המסע להצלחה של נועה לא בוטל. הוא רק השתנה קצת, התארך מעט, ועשה את כל האיכוף כדי להגיע לנקודה גבוהה יותר וחזקה בהרבה. דרך האתגר הפיזי, עולה ומתגלה הכוח הנפשי בכל יופייה של היצירה החדשה.

• ההרצאה מלווה בשירים מתוך אלבומה האחרון של נועה

מרצים נוספים שיעניינו אותך

קרן אור-חן מרצה באונ' חיפה ב- עבודה סוציאולוגית, החוג לפסיכולוגיה, ועוד. בעלת דוקטורט בתחום קבלת החלטות בתנאי אי ודאות.
שמי אבי זלבה, קצין משטרה בכיר בדימוס וד"ר לקרימינולוגיה. חוקר ומרצה בתחום שנים רבות גם בזמן שרותי במשטרה. מרצה בעברית/אנגלית בארץ ובעולם.
ד"ר רן בר-עם הוא מרצה ותיק ויועץ אסטרטגי. רן מלמד ומרכז במכללות טכנולוגיות ואקדמיות, מרצה לגופים ומוסדות עסקיים ומוסדיים ומכהן כמנכ"ל חברת בר-עם הדרכה וייעוץ עסקי בגישה הנדסית.
רוצים לקבל עדכונים על ההרצאות המרתקות שלנו? הירשמו עכשיו!