דר' אבי זלבה
קצין בכיר בדימוס, קרימינולוג וחוקר

אודות המרצה:

ד"ר לקרימינולוגיה, אב לשלושה ילדים ומומחה להתנהגות אנושית. בעברי: קצין קרבי בצה"ל, מוסמך בתחום הגנת העורף וקצין משטרה בכיר.
מרצה מומחה ומנחה סדנאות ב: נושאי פשיעה, בטחון אישי, שפת גוף וזוגיות.
מגשר ויועץ פרטני וארגוני בתחומי: יחסי משפחה, זוגיות, בטחון וגמלאים.
סיימתי בהצלחה הכשרות ב: ייעוץ ארגוני, גישור, הכנה לפרישה, אוכלוסיה מבוגרת, נוער, אבטחה, דוברות, קהילה ושפת גוף.

הרצאות קרובות של דר' אבי זלבה:

אודות ההרצאה:

1. קרימינולוגיה – הצד האפל של החיים- מהי הקרימינולוגיה מדוע ואיך נוסדה. תחומי העניין המרכזיים והשקתה לדיסציפלינות מדעיות אחרות.
2. האדם מאחורי המדים – סיפורו של קצין משטרה- בהרצאה מתאר אירועים אותם חוויתי ושוזר בתוכם תובנות קרימינולוגיות/משטרתיות/פסיכולוגיות.
3. העבריינים ואנחנו – מצא את ההבדלים- ניתוח אירועי אמת ,כולל מהחודש האחרון והסברים קרימינולוגיים ופסיכולוגים להתהוותם בקרב אנשים המוגדרים נורמליים.
4.בוני וקלייד ומעט על אל קאפונה – המיתוס מול המציאות- כיצד קרה שיש סינדרום הקרוי על שמם. מדוע מהווים מודל לחיקוי. מסע להיסטוריה פלילית עקובה מדם.
5. השילוש האפל של הפרעות אישיות – מהן הפרעות אישיות, מקורן ומדוע הן כה מסוכנות? האם לרובנו יש אותן ואולי הכול הוא רק עניין של מינון ועוצמת המאפיינים.
6. עבירות צווארון לבן – תופעה המתרחבת ככל שאנו הופכים לחברה מוטת טכנולוגיה. עבירות: שוחד, הפרת אמונים, מרמה והונאה וכיצד ניתן להתגונן מפניהם
7. עבירות אלימות מינית – אונס, מעשה מגונה, הטרדה מינית הן עבירות שכיחות בעולם. מה הסיבות להן? האם ניתן למנוע אותם? מהם מאפייני העבריינים??
8. בתי סוהר – מה, באמת, קורה שם. אשתף בחוויות שלי מביקוריי בבתי הסוהר בעולם ובארץ. נבחן את יעילותם ובעיקר את סיכויי השיקום של האסירים.
9. במוחם של רוצחים סדרתיים – מיהם? מדוע הם כה מסוכנים וכה קשה ללכוד אותם? מה מניע אותם ומה מקור ההנאה שלהם? אספר על חוויית מפגש שלי עם שני רוצחים כאלו ונבין את המניע למעשיהם.
10. זוגות ורוצחות סדרתיות – השילוב הקטלני ביותר של רצח הקשה לפיענוח. כיצד הם פועלים? מהי היברסיטופיליה ו"שגעון בשניים" וכיצד הם קשורים לנושא?
11. סטיות, סקס ופשע היכן עובר הגבול? – מהי פיליה ומה מקורה? האם ניתן להתגבר עליה? מהן הפליות המביאות לעבירות פליליות חמורות וקשות.
12. רומן זדורוב רוצח או חף מפשע – האם הרוצח האמתי בכלא? הרצאתי מבוססת על ידע מזירות רצח, קריאת הממצאים, ביקור בזירת העבירה וראיונות רבים.

מרצים נוספים שיעניינו אותך

שרה אנג'ל בסיפור חיים עוצר נשימה. סיפור של נפילה ועלייה, נישואין לפושע, כלא, השיקום וחייה כסופרת. סיפור מרתק, מצחיק ועצוב, ובעיקר מלא תובנות וממלא בתקווה.
קרן אור-חן מרצה באונ' חיפה ב- עבודה סוציאולוגית, החוג לפסיכולוגיה, ועוד. בעלת דוקטורט בתחום קבלת החלטות בתנאי אי ודאות.
אבשלום אליצור הוא פרופסור-נלווה במכון למחקרים קוונטיים באוניברסיטת צ'פמאן בקליפורניה, בראשות פרופ' יקיר אהרונוב, לצד חתני פרס נובל פול אנגלרט ודייוויד גרוס.
רוצים לקבל עדכונים על ההרצאות המרתקות שלנו? הירשמו עכשיו!